Acronis Vmprotect 7 -Run Vm From Backup

ileadmin

Acronis Vmprotect 7 -Run Vm From Backup

Merhabalar;

Acronis Vmprotect 7 kullanarak almış olduğumuz sanal makine yedeklerini istersek doğrudan mount ederek çalıştırma imkanına sahibiz.

Bunun için Vmprotect 7 konsoluna bağlanalım ve Run Vm From Backup komutunu verelim.

Locations kısmında yedeğimizin olduğu yeri tıkladığımızda bizden yedek alınan yere bağlanmak için gerekli kimlik bilgilerini isteyecektir.

Gerekli bilgileri girelim ve OK butonuna basalım.

Bunun neticesinde yedek aldığımız sanal sunucumuz VM(s) kısmında gözükecektir. Bu sunucuyu seçelim ve sağ ok tuşuna basalım ve sunucumuzun selected Virtual Machines kısmına gelmesini sağlarak next butonuna basalım.

Where the VM(s) will be run ekranında  sanal makinemizin hangi sunucuda ve bu sunucudaki hangi datastore’da  çalışacağını belirliyoruz ve next butonuna basıyoruz.Mounted VM name postfix alanına girdiğimiz ifade mount edilen sanal sunucumuzun adının sonuna eklenecektir.

Next butonuna basalım.

Additional Settings ekranında Power on the mounted VM seçeneği ile mount edilen sanal sunucumuzun mount işleminden sonra açılmasını

Connect to the network ile ağa bağlanmasını sağlayabiliriz.

Run now komutunu vererek mount işleminin bağlamasını sağlayabiliriz.

İşlem tamamlandığında ESX(i) sunucumuz üzerinde mount edilen sanal makinemizin belirtilen isimde oluşturulduğunu ve açıldığını görebiliriz.

Kolay gelsin

 

 

 

 

 

Yazar hakkında

admin administrator

Bir cevap yazın