Spamtitan-Giriş

ileadmin

Spamtitan-Giriş

Merhabalar;

Bu yazımızda bir antispam gateway olan Spamtitan’ın kurulumundan bahsedeceğiz.

Ama önce spamtitan nedir ne gibi özelliklere sahiptir buna bir bakalım.

SpamTitan Nedir ve Özellikleri Nelerdir ?

İşletmemizde kullandığımız mail sunucuların ve bu sunucular üzerinden mail alışverişini gerçekleştiren kullanıcıların mail güvenliğini sağlamamak için kullanabileceğimiz SpamTitan ile spam, virüsler, trojanlar, phishing gibi tehlikelere karşı güvenliği sağlarız.

Spamtitan bağımsız araştırmalarda birçok ödül almış ödüllü bir üründür.

SpamTitan Kurulum Seçenekleri

SpamTitan’i kurulumunu yapmak istediğimizde karşımıza iki seçenek sunmaktadır. Eğer programın kurulumunu yapmadan programı online olarak incelemek isterseniz http://demo.spamtitan.com:8080/ adresindeki demoyu kullanabilirsiniz.

SpamTitan ISO ve SpamTitan for VMware. Her iki sürümü de http://www.spamtitan.com/download adresindeki formu doldurarak indirebiliriz.

İki sürümün teknik ve maliyet olarak hiçbir farkı yoktur.Hangi sürümü tercih edeceğimiz ihtiyaçlarımız doğrultusunda şekillenecektir.

SpamTitan ISO,bir iso dosyası şeklindedir ve kurulum yapmak istediğimiz makine bu iso’dan boot edilerek kurulum işlemi gerçekleştirilir.

Dolayısıyla bu iso ile kurulum yapıldığında kurulum yapacağımız bilgisayardaki tüm bilgiler silinerek spamtitan kurulumu gerçekleştirilir.

SpamTitan for VMware,ise vmware üzerinde çalışmak üzere tasarlanmıştır ve gerekli kurulum işlemi yapılmıştır.İndirdiğimiz dosyayı extract ettikten sonra vmware sunucuya import ederek kullanabiliriz.

Spamtitan Özellikleri Nelerdir?

Dual  Anti Virus tarama motoru…Clamav ve Kaspersky tarama motorlarını kullanarak daha detaylı ve güvenilir bir mail güvenliği sağlamaktadır.

Çok katmanlı Anti Spam analizi ile %98 üzeri Spam tespiti…Gelen ve giden mailleri birçok farklı metod ile tarayarak mail güvenliğini en üst düzeye çıkarmaktadır.

%0.03’den daha az Yanlıs Alarm (False Positive) oranı:Hergüvenlik programında olan yanlış alarmlar en düşük seviyededir.

Gelen ve giden e-postaların taranması:Hem gelen hemde giden mailleri tarayarak şirketimiz dışına çıkan spam mailleri ve zararlı içerikleri etkisiz hale getirmektedir.

Basit indirme ve kurulum islemi:Gerekli kurulum dosyasının indirilmesi ve indirildikten sonra kurulumu çok basit bir biçimde gerçekleşmektedir.

Detaylı Raporlar…Spam ve virus aktiviteleri ile ilgili anlık ve detaylı raporlar alınabilmektedir.

Türkçe Desteği de Var:)))…. Programın yönetim konsolunun dilini türkçe olarak seçebiliyoruz.

Yukarıdaki özelliklere ilave olarak bir çok faydalı özellikte programla beraber gelmektedir.

Bu yazımızda Spamtitan programına giriş yaptık.

Yazımızı programa ait Dashboard görüntüsü ile bitiriyorum gördüğünüz gibi herşey gayet ayrıntılı bir biçimde gösteriliyor.

Diğer yazılarımızda kurulum ve yapılandırma işlemlerini gerçekleştireceğiz.

Kolay gelsin

 

 

Yazar hakkında

admin administrator

Bir cevap yazın