Trend Micro Worry-Free Business Security Services

ileadmin

Trend Micro Worry-Free Business Security Services

Merhabalar,

Bu yazımızda Trend micro firmasına ait Worry-Free Business Security Services ürününden bahsedeceğim.

Ürün Hakkında

Worry-Free Business Security Services ürünü bizim kendi yerel sunucularımıza kurulumunun yapılmadığı,Trend micro sunucularında çalışan ve bu sayede antivirus ve diğer güvenlik özelliklerini kullanabildiğimiz bir üründür.

Ürün Özellikleri ve Avantajları

Bakım ve Destek:Ürün Trend Micro sunucularında çalıştığı için bakım ve destek maliyetlerinin önüne geçilmektedir.

Lisans Maliyeti:Ürün Trend Micro sunucularında çalıştığı için,ürünün kurulması için gerekli olan işletim sistemi lisans maliyetinden kurtulmuş oluruz.

Normal şartlarda herhangi bir antivirus sunucunun kurulumu için bir Windows lisansına ihtiyacımız olmaktadır.

Performans:Ürün Trend Micro sunucularında çalıştığı için,mevcut sunucularımız üzerinde kaynak tüketmez. Bu sebeple performans kaybına neden olmaz. Antivirus server’ın kullanacağı kaynakları diğer sunucuların kullanmasını sağlayabilir.

Internet Erişimi Kontrolü:Kullanıcılarımızın erişebileceği web sitelerini belirleyebiliriz. Ayrıca URL filtrelerini kullanarak belirli zamanlarda (çalışma saatleri\dinlenme saatleri) erişilebilecek URL kategorileri belirlenebilir.

Ransomeware Protection:Belgelerin yetkisiz bir biçimde şifrelenerek  bu şifrelemenin belirli ücretler karşılığında çözülmesine neden olan fidye yazılımlarına karşı koruma sağlar.

Dağıtık Yapılarda Merkezi Koruma:Farklı bölgelerde kullanıcıları bulunan ve bu kullanıcıları tek bir konsol üzerinden yönetemeyen kurumlar için yönetimin tek bir noktadan yapılabilmesini sağlar.

Basit Kurulum ve Yönetim:Bir kaç adımda,basit bir biçimde kullanılabilir hale getirilebilir ve kullanıcılarımızın yönetimini gerçekleştirebiliriz.

Platform Desteği:Windows,MAC,Android,IOS desteğine sahiptir.

Bu yazımızda Trend Micro Worry-Free Business Security Services’ten bahsettik.

Kolay gelsin

 

Yazar hakkında

admin administrator

1 yorum

Emin DoğanYayın tarihi4:21 pm - Ara 7, 2015

Tebrikler. Güzel bir anlatım olmuş. İleri ki antivirüs yazılımı alımlarımda Trend Mikroyu göz önünde bulunduracağım..

Bir cevap yazın