Trendmicro OfficeScan Lisanslama Türleri

ileadmin

Trendmicro OfficeScan Lisanslama Türleri

Merhabalar,

Bu yazıda OfficeScan ürününe ait lisanslama türlerinin özelliklerinden bahsedeceğim.

OfficeScan kurulumu yapılırken girmiş olduğumuz ürün anahtarına bağlı olarak ürünün Trial (Deneme) veya Full (Tam) sürümüne sahip olmuş oluruz.

Trial Version (Deneme Sürümü)

Adresindeki  aşağıdaki formu doldurarak elde edeceğimiz ürün anahtarını kullanarak ürünü 30 Gün süre ile  herhangi bir özellik kısıtlaması olmadan kullanabiliriz.
Burda dikkat edilmesi gereken nokta bize verilen ürün anahtarı Officescan de yer alan DLP gibi modülleri lisanslamayacaktır.
Trial Version olarak kullanmaya başladığımız Officescan ürününü istenildiği anda lisans satın alınarak Full Version’a UPGRADE edebiliriz.
Ürünü kullanmaya başladık,30 Günlük süreninde  sonuna geldik ve upgrade işlemi yapmadık bu durumda tüm güncellemeler,taramalar ve tüm agent işlemleri devre dışı kalır.

Full Version (Tam Sürüm)

Satın almış olduğumuz lisansla beraber gelen ürün anahtarını kullanarak,lisans dosyasında yer alan Officescan ürünü ve ilgili  modüllerini  tüm özellikleri ile beraber kullanabiliriz, teknik destek alabiliriz.
Full Version lisans süresi dolduktan sonra genellikle 30 gün olan grace periyot imkanı sunulur.Grace periyot süresi dolduktan sonra ise teknik destek ve bileşen güncellemeleri alınamaz ve taramalar güncel olmayan veritabanı kullanılarak yapılır. Ancak tabi ki güncel olmayan veritabanı ile yapılan taramalar Officescan agent yüklü olan bilgisayarları güncel tehditlere karşı savunmasız kılacaktır.

Kolay gelsin

 

Yazar hakkında

admin administrator

Bir cevap yazın